RADBMX.CO.UK
BMX General => BMX Chat => Topic started by: brass monkey! on March 13, 2008, 01:20 PM
-
There have been a lot of new members and purchases since we last did this, so long over due?
How many bikes do you currently own (Old School'ers only) 8)
Me:
6
add your total and lets keep it going ;)
6 + ?? = ??
-
i'll get in there while the maths is still easy.... ;D
i think i have three....
6 + 3 = 9
-
6 for me
9 + 6 = 15
-
i have 4 :smitten:
4 + 15 = 19
-
18 (not all built)
19+18= 37
-
That'll be 5 for me. 37+5=42 :) G.
-
are you kidding gremlin, 37 old school! :shocked:
-
only 3 for me.........
42 + 3 = 45
there i knew that CSE grade 4 maths would come in useful ;)
-
8
so total now 53.
-
16 ... and only two are finished ???
53+16= 69 !!
..in case you count bikes from abroad of course ;)
-
0 :LolLolLolLol:
-
ive got 2
so 69+2 = 71 :daumenhoch:
-
3 (one of ems toying with me mind at the minute :LolLolLolLol:)
71+3 = 74
has somebody borrowed one of yours trev, i think ive got 3 :LolLolLolLol:
-
3 = 77 (take it you cant count a retro?)
Crooch
-
5 for me
That makes it 82
-
Dont think retro counts does it :-\
-
1 for me
83
priv
-
17 for me almost all complete.
That's 100
bodamus ;)
-
100 + my 10 is = 110! :D
-
From 6 down to 1
1 + 110 is errrrr ummmm errrr
111
-
Sold one this week, 22 left + 111 = 133 , check me out , I'm a mathlete :daumenhoch:
-
4.......so that's....err.......137
-
where's Steve the general his total should bump this way up ;D
-
8 +137 = 145
-
my 9 + 145 = 154 :daumenhoch:
-
3 for me
154 + 3 = 157 :daumenhoch:
-
4 Here
157 + 4 = 161
Matt
-
I got 2
so thats 163 so far
-
3 here
163 + 3 = 166
-
11 for me (does not include the retro rippers)
166 + 11 = 177
-
gotta list em...
blyther fst
85 sport
85 master
haro rep torker
haro rep gen 1
resto'd gen 1
plus the other two
8 complete bikes.
total now = 185
Dave
-
only four for me as sold the others
so thats
=189
-
28 fully built 1s :idiot2:
That makes 217
-
gotta list em...
blyther fst
85 sport
85 master
haro rep torker
haro rep gen 1
resto'd gen 1
plus the other two
8 complete bikes.
total now = 185
Dave
do u think lee will list his? I hope so
-
3 wilsons + mini burner built so thats 4 for me
got another 4 frame and forks that i might get round to building
so that makes 221
-
221 + my few = 227 complete
+ a few in bts ::)
-
my 85 master,mongoose pro class,and my best of all mt silverfox :)
230 complete :)
-
82 looptail quadangle,82 looptail pk ripper,supergoose 11 and 84 haro master
so 4 + 230 = 234
ha ha i was waiting for an easy number so i could add it up ;)
-
224 + 4 = 228 :daumenhoch:
-
224 + 4 = 228 :daumenhoch:
ha ha i knew we would get someone who couldn't count :LolLolLolLol:
it was up to 234 not 224
234 + 4 = 238
-
228+4=232
AND I LOVE THEM :daumenhoch: :2funny:
-
4 for me
Loopy Rippers x 2
Loopy Floval
Quad 84
FFS
talk about confusing
so its now
238 + 4 = 242
so add my 4 and its 246
-
Qyad Freestyle + Haro Group One RS1
246+2 = 248
-
248+7=255
-
Sly modify post there nicfred lmfao :2funny:
-
Sly modify post there nicfred lmfao :2funny:
;)
-
8 for me, that's 263 :daumenhoch:
-
263 bikes divided by 46 posts is average of 5.7 bikes each
Dave
-
263 bikes divided by 46 posts is average of 5.7 bikes each
Dave
Dave, don't do complex arithmetic like that mate, you'll only confuse the natives !! :LolLolLolLol:
263 + ??
-
4 for me ...= 267.... :daumenhoch:
-
3+267=270
-
5 from me that 275
-
one for me (my race bike)
so 275 + 1 = 276
:) DINGO :)
-
276 + my 18 makes it 294
-
294 + 14 = 308
-
308 + my 3 = 311
I thought 3 was bad enough ... PHIPPSIO .. 18 !!!!! you sure your not counting wheels !
-
308 + my 3 = 311
I thought 3 was bad enough ... PHIPPSIO .. 18 !!!!! you sure your not counting wheels !
+1
312
-
312 + ?? ::)
we need more, come on chaps ! :D :LolLolLolLol:
-
312 + my 9
321
-
If ya add my couple to Del's it makes 346 (34 feckers)
Nick :daumenhoch:
-
My 2 makes it 348
-
4 for me here in Jersey 8)
-
4 for me here in Jersey 8)
= 352 ;)
-
I have six (in various states of built-ness) - brings the total to 358 :)
-
only 3 oldies for me
361
-
4 for me here in Jersey 8)
4! Where did you dig those up from?
sorry i'll get my coat :-[